İktidarsızlık Sorunu İçin Bilinen Doğal Bitkiler ve Etkileri

iktidarsızlık sorunu

İlaç şirketleri, Sidenafil’in (Viagra) keşfedilmesiyle İktidarsızlık Sorunu tedavisinin yakın zamanda yapıldığına sizi inandırır. Bununla birlikte, binlerce yıldır İktidarsızlık Sorunu için etkili doğal tedaviler olmuştur. Daha yakın yıllarda, günümüzün kapsül ve tabletlerinin üretiminde kullanılan modern özütleme tekniklerinin kullanılmaya başlanmasıyla, aktif bileşenler vücut tarafından daha kolay alınabilmekte ve bu da onları daha da etkili hale getirmektedir.

Bunun ters tarafı, yan etkilerin daha belirgin hale gelmesidir.

İktidarsızlık Sorunu için doğal tedavileri tartışırken biraz kafa karışıklığı var çünkü iki takım şifalı bitki/bitki var.

Bir set hormon seviyelerini artırır, ancak kan damarlarını genişletmek için hiçbir şey yapmaz (Kan damarlarını açın – böylece Erektil Disfonksiyonu iyileştirir).

Bu, Erektil Disfonksiyondan mustarip biri için bir kabus çünkü arzuyu artırıyor ama güçlü ereksiyonları sağlamak için hiçbir şey yapmıyor.

İşte iki gruptaki en etkili bitkiler…

iktidarsızlık sorunu

İktidarsızlık Sorunu Bitkileri

1. Hormon Üretimini Arttıran Bitkiler

Ginseng: Kuzey Amerika ve Asya’nın daha soğuk bölgelerinde bulunan bir bitki. Tıbbi amaçlar için sadece kök kullanılır. Arzu ve enerji seviyelerini artıran çok iyi bilinen afrodizyak etkili bitkidir.

Polygonatum Verticillatum: Bir Himalaya çiçekli bitki. Asya’da efsanevi bir afrodizyak olarak kullanılır.

Çöl Cistache: Çam kozalağı ve ananas karışımı gibi görünen asalak bir Asya bitkisi. Köklü bir seks toniği. Her iki cinste de seks hormonlarını harekete geçirir.

Kutsal Rhodiola: Adı köklerinin güle benzer kokusundan dolayı gül anlamına gelen Yunanca Rhodon’dan türeyen bir Tibet bitkisidir. Asya dışında yalnızca son zamanlarda kullanılabilir. Binlerce yıldır seks toniği olarak kullanılmıştır.

Ali’nin sopası: Malezya ve Endonezya’da iyi bilinen çiçekli bir bitki Testosteron seviyesini yükseltir. Vücut geliştiriciler tarafından kullanılır.

2. Erektil Disfonksiyon İçin Doğal Tedaviler

Aşağıdaki bitkiler kan damarlarını genişletir, ancak genellikle yalnızca bir kombinasyon olarak tamamen başarılı bir şekilde çalışır – kendi başlarına değil.

Azgın Keçi Otu: İktidarsızlık Sorunu için muhtemelen en iyi bilinen doğal tedavi. Epimedii olarak da bilinir. Yaygın adı, keçi çobanlarının bitkiyi yiyen keçilerin aşırı çiftleşmeye teşvik edildiğini fark etmelerinin bir sonucuydu. Kan damarlarını açar. Ayrıca her iki cinste de özellikle genital bölgedeki duyu sinirlerini uyarır. Bazı insanlarla tek başına başarılı olabilir.

Cordyceps Sinensis: BBC’nin Wild China programında yer aldı. Canlandırıcıların kralı olarak bilinir. Kan damarlarını özellikle kasıklara kadar açar. Çin’de bunun için büyük bir karaborsa ticareti. Tibet platosunda 4000 fitte bulunan bir mantar. Kapsül formunda satın alındığında, farklı işleme teknikleri nedeniyle sonuçlar çılgınca değişebilir.

Curculigo Köksapı: Bu bir Asya bitkisidir ve Curculigo orchioides’in kurutulmuş rizomudur. Kan damarlarını açar. Erektil Disfonksiyon için uzun tedavi geçmişi.

L-arginin: Vücutta kan damarlarını genişleten nitrik oksit yapmak için kullanılan bir amino asit.

Bazı kişilerde etkili olabilir ve kapsül şeklinde bulunur, ancak tüm gün boyunca alınması gerekir – günde yaklaşık 8 kapsül ve etki etmeye başlaması çok yavaştır – bir haftaya kadar.

Ginko: Japonya ve Çin’de bulunan bir ağaç. Kanı incelterek kan akışına yardımcı olduğu için Erektil Disfonksiyon için doğal bir tedavi olarak yardımcı olabilir. Bununla birlikte, mide ekşimesi, solunum problemleri ve nöbetler gibi çeşitli yan etkilerle ilişkilidir.

Yohimbe: Bu, Afrika’daki Yohimbe ağacının kabuğu.

Yine bazı kişilerde Erektil Disfonksiyon için doğal bir tedavi açısından faydalı olabilir, ancak ne yazık ki anksiyete, hızlı ve düzensiz kalp atışları ve mide krampları gibi ciddi yan etkilerle ilişkilidir.

Erektil Disfonksiyon için en iyi doğal ürünler her zaman yukarıdakilerin en azından bir kısmının bir kombinasyonuna sahiptir, ancak sonuçlar her birinin oranlarına ve farklı ekstraksiyon tekniklerine göre değişir.

Her ne kadar doğal olarak bilinse de her kişide aynı etkiyi göstermezler.

Hiçbir yan etkisi olmayan şok dalga tedavisi (LSWT) hakkında detaylı bilgi ve randevu merkezleri için tıklayınız.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Genç Erkeklerde İktidarsızlık Sorunu ve Tedavisi

Erkek İktidarsızlığı Nedenleri ve Tedavisi

İktidarsızlık Sorununun veya Erektil Disfonksiyonun Nedenleri Nelerdir?

Psikolojik İktidarsızlık İçin Kanıtlanmış Bir Tedavi Var mı?

İktidarsızlık Hapsız Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edilir?

Erektil Disfonksiyon Enjeksiyonları Nelerdir? Bilmeniz Gerekenler

Erkek iktidarsızlığı Belirtileri, Nedenleri ve Tedavileri

İktidarsızlık Problemi Nedenleri ve Tedavisi

Erektil Disfonksiyona Ne Sebep Olur ve Mavi Hap Olmadan Nasıl Tedavi Edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir