İktidarsızlık Hapsız Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edilir?

İktidarsızlık sorunu veya sertleşme sorunları, günümüz toplumunun yatak odasında çok büyük bir sorundur. Önceleri sadece yaşlı erkeklerin sorunu olarak görülen iktidarsızlık sorunu, artık 30’lu ve 40’lı yaşlardaki erkeklerin de ortak sorunu haline geldi. İyi bir cinsel performans, bir erkeğin hayatın her alanında özgüveni için çok önemlidir ve bir erkeğin psikolojik sağlığının büyük bir parçasıdır.

Çoğu erkek için penis büyüklüğü ve yatakta performans gösterme becerisi, hayatta kendilerini başarılı hissedip hissetmemeleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Ancak iktidarsızlık sorunu utanç verici bir sorundur ve bu nedenle birçok erkek bu sorunla ilgili profesyonel yardım almaktan kaçınır.

Büyük ölçüde çaresi olan bu sorunlar, sevgiliden, doktordan ve hatta kendilerinden şişelenir ve hiçbir zaman gün ışığına çıkarılıp tedavi edilmez. Ve cinsel görünümlerini ve fonksiyonlarını ellerinden geldiğince korumak veya geliştirmek için egzersiz yapmak veya bir traksiyon cihazı kullanmak için çok fazla zaman ve çaba harcayan başka erkekler de var.

iktidarsızlık

İktidarsızlık nedenleri

İktidarsızlığın ortaya çıkıp cinselliğinize zarar vermesinin üç ana nedeni vardır. İktidarsızlık riskini azaltabilen veya iktidarsızlığa yol açabilen fiziksel, psikolojik ve yaşam tarzıyla ilgili seçenekler vardır. Alkol, nikotin, kokain, eroin ve steroidler gibi uyuşturucu ve maddelerin aşırı kullanımı üreme sistemini zorlayabilir ve iktidarsızlığa yol açabilir. Düzenli tam vücut egzersizi olmayan bir kanepe patates yaşam tarzı da iktidarsızlığı artırabilir.

 • Beyinde ve omurilikte cinsel organlara uyarı gönderen bölgeleri etkileyen farklı kazalar, cerrahi işlemler, tümörler veya felç.
 • Multipl skleroz da sertleşme sorununa neden olabilir. Bu hastalık, beyindeki ve omurilikteki nöral liflerin izole edici tabakalarını etkiler.
 • Omurilikten penise uyarı gönderen sinirleri etkileyen bazı hasarlar ve hastalıklar.
 • Ateroskleroz, penis bölgesine giden kan damarlarını daraltır ve sertleştirir, bu nedenle penise yeterince kan götüremezler. Bu hastalık yaş veya sağlıksız bir yaşam nedeniyle ortaya çıkabilir.
 • Genellikle belirli hastalıklar, kazalar veya iltihaplanmaların neden olduğu erektil cisimlerin yaralanmaları.
 • Penis bölgesinde veya erkek organda epispadias veya hipospadias gibi konjenital malformasyon.
 • Peyronie hastalığı da sertleşme sorunlarına neden olabilir. Erkek organın anormal bükülmesi ve eğrilikleri ile karakterizedir. Bazı durumlarda bu eğrilikler kanın sertleşme organlarına girmesine izin vermez ve bu da sertleşme sorunlarına neden olur.
 • Penis becerisini çok sıkılaştıran veya esnek olmayan izlere yol açan sünnet.
 • Antidepresanlar ve yüksek tansiyon ilaçları dahil olmak üzere bazı ilaçların alımının neden olduğu yan etkiler.
 • Çinko eksikliği.
 • Çeşitli kalp hastalıkları.
 • Bazen diyabet, cinsel organlara giden sinirlere ve kan damarlarına zarar verebilir ve bu da sertleşme sorunlarına neden olabilir.
 • Tatmin edici bir cinsel performansa sahip olamama nedeniyle kaygı ve stres.
 • Profesyonel, finansal ve sosyal sorunlardan kaynaklanan daha uzun süreli duygusal hayal kırıklığı, endişe, öfke ve kaygı.
 • Partnerlerin cinsel tercihlerindeki farklılıkları içerebilecek ilişki içindeki sorunlar.
 • Sertleşme sorunlarının ortaya çıkması, mevcut partner için cinsel istek kaybından kaynaklanabilir.

Öte yandan, sağlıklı bir cinsel yaşam, meyve ve sebze gibi bol miktarda su bazlı gıda tüketmek ve zinde bir vücut ve iyi bir kan akışı sağlamak için düzenli olarak egzersiz yapmak anlamına gelir. Egzersiz her tür yaşam tarzının bir parçası olmalıdır ve dengeli beslenme her zaman iyi bir şeydir.

İktidarsızlığı doğal yöntemlerle yenmek

Son birkaç yılda, reçeteli veya reçetesiz iktidarsızlık sorununu çözmek için tasarlanmış ürünlerde büyük bir artış oldu. Şimdilik, almak için doktor onayına ihtiyacınız olmayan çözümler arasında iktidarsızlık hapları, yamalar ve bazı durumlarda iktidarsızlığın daha hafif biçimlerini çözmede etkili olduğu kanıtlanmış cihazlar yer alıyor. Ancak bu tarz oral tedaviler ve cihazlar oldukça uzun vadede ve yan etkileri olan tedavilerdir.

İktidarsızlık sorunlarını iyileştirdiği ve erkeklerin daha güçlü bir ereksiyon elde etmesine ve onu sekse hazır hale getirmesine yardımcı olduğu kanıtlanmış en iyi ve etkili tedavi yöntemi şok dalga terapisi (LSWT) dir.  Şok dalga tedavisi hakkında detaylı bilgi edinin.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Erektil Disfonksiyon Enjeksiyonları Nelerdir? Bilmeniz Gerekenler

Erkek iktidarsızlığı Belirtileri, Nedenleri ve Tedavileri

İktidarsızlık Problemi Nedenleri ve Tedavisi

Erektil Disfonksiyona Ne Sebep Olur ve Mavi Hap Olmadan Nasıl Tedavi Edilir?

İktidarsızlık Sorununu Gidermeye Yardımcı Tedavi

Erkeklerde İktidarsızlık Çözümü – Artan Dolaşım Erektil Disfonksiyonları İyileştirir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir