Erkeklerde İktidarsızlık mı Yaşıyorsunuz? ED’yi Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edeceğinizi Öğrenin

erkeklerde iktidarsızlık

Erkeklerde iktidarsızlık utanç verici ve sinir bozucu olabilir. Birçok erkek, gururlarını yutmakta ve sorunları hakkında doktora gitmekte zorlanır. Ve ED’yi doğal olarak tedavi ederek gururunu geri almanı tavsiye ederim.

Erkeklerde iktidarsızlık sorununu iyileştirmek, özgüveninizi artırmanın ve biraz kilo vermenize yardımcı olmanın yanı sıra, 15 yaş daha genç hissetmenizi de sağlayacaktır. 

Bütün erkekler erektil disfonksiyonun şu veya bu formuna sahip olacaktır. Bu geçici erken boşalma olabilir veya daha ciddi bir erkeklerde iktidarsızlık sorunu olabilir. Kaç yaşında olursanız olun, bu muhtemelen sizin başınıza geldi veya yaşlandıkça olacak. Erkeklerde iktidarsızlık sadece bir kez meydana gelse bile, kendinize olan güveninizi ve saygı seviyenizi büyük ölçüde etkileyebilir. Bunun başınıza geldiğini kabul etmek zor olabilir, ancak yardım istemek, bunun neden ve nasıl olabileceğini anlamanıza büyük ölçüde yardımcı olabilir.

 • ED’nin en yaygın 4 nedeni diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve sigaradır. Bunların hepsi bir şekilde aterosklerotik değişikliklere ve/veya vasküler hasara neden olur. Bir erkeğin ED’sinin en sık nedeni, penisi besleyen kan damarlarındaki vasküler hasar veya hasardır.
 • Prostattaki çoğu ameliyat, radyasyon ve prosedür, penisi besleyen sinirlerde ve kan damarlarında bir miktar travmaya veya hasara neden olarak, genellikle Erkeklerde iktidarsızlık sorununa neden olur.
 • Birçok ilaç ED ile sonuçlanır. Bir erkeğin kasık veya pelvisindeki bazı yaralanmalar ED’ye neden olabilir.
 • Depresyon ve anksiyete gibi psikolojik sorunlar da özellikle genç erkeklerde ED’ye neden olabilir.
 • Felç, beyin veya omurilik yaralanmaları ve Alzheimer hastalığı, multipl skleroz ve Parkinson hastalığı gibi sinir bozuklukları olan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Uyku apnesi veya uyku bozukluğu olan veya çocukken cinsel istismara uğramış erkeklerde genellikle erkeklerde iktidarsızlık görülür.
 • Erken boşalmadan rahatsız olan erkekler bazen bir dereceye kadar ED’ye neden olacak kadar yüksek bir kaygı düzeyine sahiptir.
 • Obez, sedanter, sigara içen ve uyuşturucu kullanan erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Dar bir koltukta çok miktarda bisiklet süren erkeklerin ED’ye sahip olma olasılığı daha yüksektir.
 • Düşük testosteron veya diğer hormonal anormallikleri olan erkeklerde sıklıkla ED vardır.
 • Penis kullanımla gelişir. Uzun süre cinsel olarak aktif olmayan erkeklerde – kötü evlilik, eş yok, cezaevi – daha yüksek ED insidansı var.
erkeklerde iktidarsızlık

Erkeklerde İktidarsızlık Nasıl Tedavi Edilir?

Alternatif bir tedaviye başlamak için yapabileceğiniz çok sayıda şey vardır. İlk adım, alt kattaki dolaşım seviyenizi artırmaya başlamaktır. İktidarsızlık sorunlarının çoğu fiziksel bir sorundan (dolaşım eksikliği) kaynaklanır.

Dolaşımı (kan akışını) artırmanın en güzel yanı, çok basit olmasıdır. Sadece egzersiz yaparak kan akışınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz. Bitkisel ilaç olan gingko’yu desteklemek, aynı zamanda kemerin altındaki dolaşım seviyelerini de artırabilir. Ayrıca yapabileceğiniz daha birçok şey var.

Damarlarınızı açık tutmak da yararlıdır! Plak ve kolesterolün temizlenmesi zor olsa da, bir yaşam tarzı değişikliği ile yapılabilir. Günde en az 100 ons su içmeyi hedefleyin. Ayrıca günde en az 5-7 porsiyon taze sebze yemeyi hedeflemelisiniz. Lif herhangi bir sağlıklı diyet için önemlidir.

ED ile ilişkili eksiklikleri bilmek de önemlidir. Örneğin, bu hastalıktan muzdarip erkeklerin çoğunun çinko eksikliği olduğunu biliyor muydunuz? Günde en az 15-30 mg takviye etmeye çalışmalısınız.

Son olarak, çoğu erkekte işe yaradığı gösterilen çeşitli ilaçları da denemelisiniz. Bir çare örneği, klinik olarak enerjiyi artırdığı ve cinsel dürtünüzü artırdığı gösterilen azgın teke otu olabilir. Aynı zamanda sizi rahatlatacak ve bu da dolaşım sorunlarına yardımcı olacaktır.

ED’yi Bugün Tedavi Edin!

ED ilaçlarının kalıcı körlüğe ve sağırlığa neden olabileceğini biliyor muydunuz? Erkekler için iktidarsızlığı doğal olarak tedavi ederek bundan kaçının. Bu %100 garanti ile hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Günümüzün etkinliği kanıtlanmış ve ülkemizde de artık etkin bir şekilde kullanılan şok dalga tedavisi ile yanışın. Şok dalga tedavisi ile hastalarda görülen sertleşme sorunu kalıcı olarak tedavi edilmektedir. Üstelik hiçbir yan etkisi olmadan, ağrı ve acı hissi vermeden uygulanmaktadır.

Şok dalga tedavisi detaylı bilgi için tıklayınız.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

İktidarsızlık Tedavisi Doğal Yollarla Nasıl Yapılır?

Erkeklerde İktidarsızlık Nasıl Anlaşılır? Erkekte İktidarsızlık Belirtileri ve Giderme Yolları

İktidarsızlık Sorunu Alternatif Çözümler

İktidarsızlık Tedavileri

Cinsel Zayıflık ve Mükemmel Tedavisi İçin Şok Dalga Tedavisi

Erkek iktidarsızlığı Belirtileri, Nedenleri ve Tedavileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.