Erkeklerde Erektil Disfonksiyon/İktidarsızlık – Çeşitli Nedenleri ve Tedavileri

Erkeklerde Erektil Disfonksiyon/İktidarsızlık Sorunu:

Tıbbi bir durum olarak düşünüldüğünde, erkek iktidarsızlığı veya sertleşme bozukluğu, erkek organının gerektiğinde tam olarak ayağa kalkamamasıyla karakterize edilebilir. Araştırmalar, erkeklerin neredeyse yarısının bunu en azından bir şekilde deneyimlediğini gösteriyor. Genellikle utanç nedeni olan bu bozukluk, genellikle altta yatan sorun ortaya çıkarsa tedavi edilebilir. Genellikle iktidarsızlık sorunlarının iki nedeni vardır: fizyolojik ve duygusal.

Erkek üyenin onu güçlendirmek için kanla dolması göz önüne alındığında, ereksiyon sorunları penise giden kan akışının kısıtlanmasının bir sonucu olabilir. Yetenekli bir sağlık uzmanı, erkeklerde erektil disfonksiyon sorunundan etkilenen birini çeşitli testlere maruz bırakacak ve bu da belirli bir engelin nerede olabileceğini bulabilecektir. Ek olarak, erkeklerde erektil disfonksiyon problemlerinin diyabet veya kardiyovasküler sorunlar gibi tespit edilmemiş ciddi tıbbi durumların sonucu olacağı zamanlar vardır. Alkol, Tütün, yasadışı uyuşturucular ve hatta Stres bağımlılığı gibi koşulların erkeklerde erektil disfonksiyon başarısızlığına neden olduğunu kabul edeceksiniz. Yönetilebilir tedavi seçenekleri, yaşam tarzı değişiklikleri, psikolojik terapi, tıbbi ilaçlar veya belki de tıbbi cerrahiyi içerebilir.

Bir erkek çok düşük benlik saygısı veya endişe gösterdiğinde, erkeklerde erektil disfonksiyon olarak ortaya çıkabilir. Diğer olası nedenler arasında, kişisel veya çalışma durumlarınızda aşırı stresli, baskı altında veya öfkeli olmanız sayılabilir. Fiziksel bedenin yorgun veya stresli olabileceği göz önüne alındığında, cinsel performans genellikle acı çeker. Bazı yetişkin erkekler bunu sakince düşünebilirken, çoğu kişi bunu utanç verici olarak görebilir ve sonuç olarak sorunu kendinden şüphe ve umutsuzlukla büyütebilir.

Psikolojik nedenlerle tetiklenen erkeklerde erektil disfonksiyon, genellikle psikoterapi veya hipnoterapi sonucunda uygun şekilde tedavi edilebilir. Psikiyatrik terapi, samimi durumlarda olumlu tepki verememenin nedenini ortaya çıkarabilecek seansları içerir. Adamın bu ikilemden dolayı umutsuzluğa düşmesi durumunda antidepresan verilebilir. Etkilenen kişi kendini adamışsa ve her ziyareti takip ederse, bu terapi tedavisi başarılı olacaktır. Ne yazık ki, Psikoterapi seansları genellikle oldukça pahalıdır.

Hipnoterapi, nispeten yeni bir prosedür olmasına rağmen, zayıflatıcı endişe, mantıksız korkular ve yıkıcı bağımlılıkların tedavisinde etkili bulunmuştur. Patent hipnotize edilerek bilinçaltına erişim sağlanır. Hipnozcu, gizli sorunu ortaya çıkarmak için muhtemelen bu kaygıya odaklanan bazı önerilerde bulunur. Sadece bir oturuştan sonra iyileşme yolunda olmanız mümkün olacak. Ancak “Norm”, tedavilerin etkili olması için yaklaşık üç ila beş seans sürmesidir.

Erkeklerde erektil disfonksiyon sorunları, kendinizle uğraşmamanız gereken bir şeydir. Aşırı derecede bitkinseniz veya stres altındaysanız veya endişeli bir durumdaysanız bu normaldir. ED ile meydan okunduğunda çeşitli erkekler geri çekilir ve yakınlığa olan ilgilerini kaybederler, Aşağılanmanın tekrarından kaçınmaya çalışırlar. Bu genellikle sorunu görmezden gelmekten daha sorunludur. Her iki senaryo da size normal bir aşk hayatını geri vermeyecek, ancak sizi mutsuz ve depresif bir ruh haline sokabilir. Kendinize karşı dürüst olmanız ve gerçeklerle yüzleşmeniz, partnerinizle konuşmanız ve sorunu kabul etmeniz ve ardından birlikte aramanız veya destek istemeniz önemlidir.

erkeklerde erektil disfonksiyon

Erkeklerde Erektil Disfonksiyon En Etkili Tedavi

İnternet, Erektil Disfonksiyon / İktidarsızlık hakkında bilgi aramaya başlamak için çok iyi bir yerdir. Soruna adanmış binlerce web sitesi ve ayrıca konuyu kapsayan binlerce makale var. Okuduklarınız veya size söylenenler nedeniyle bir tıp uzmanının sizin için önerdiği herhangi bir ilacı veya prosedürü, önce doktorunuz veya uzmanınızla görüşmeden hiçbir zaman değiştirmeyin. Ve unutmayın, ED’nin birçok nedeni için birçok Tedavi ve çözüm mevcuttur. Önce sorunun nedenini bulmalı, sonra o nedene özel bir çözüm uygulamalısınız.

Sertleşme sorunu için alternatif tedavi yöntemleri vardır. Ağız yoluyla alınan ilaçlar, vakum cihazları,
penis içine enjeksiyon yöntemleri , penis protezi ve en güncel tedavi olan shockwave therapy (LİNEAR)
uygulaması olarak sıralanabilir.

Shockwave therapy (şok dalga tedavisi veya LSWT olarak adlandırılır), düşük yoğunluklu şok dalgaları ile organda yeni damarsal yapılar oluşturulması ve mevcut damarlardaki kanlanmanın artmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Bu tedavi özel bir cihazda bulunan bir başlığa organı temas ettirerek yapılır. Bu dalgaların uygulanması sırasında kişi her hangi bir ağrı, sızı ya da yanma hissetmemektedir. Bu tedavi yöntemi dünyada yaklaşık üç senedir uygulanmakta ve oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Ülkemizde de artık bu tedavi yöntemi ile hastalarda görülen sertleşme sorun kalıcı olarak tedavi edilmektedir. Unutmayınız ki hekiminiz yaptığı değerlendirmeler sonucunda sizin hangi tedavi seçeneği için uygun olduğunuza karar verecek tek kişidir.

LSWT, hakkında detaylı bilgi edinin.

Diğer yazılarımıza ulaşabilmek için tıklayınız.

Erkeklerde İktidarsızlık mı Yaşıyorsunuz? ED’yi Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edeceğinizi Öğrenin


İktidarsızlık Tedavisi Doğal Yollarla Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.